Everlasting D&D Campaign Attempt #99102
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PC#2 - (Thanos)

4 posters

Go down

PC#2 - (Thanos) Empty PC#2 - (Thanos)

Post  Di-Master Tue Aug 31, 2010 11:55 am

ECR = class levels + level adjustment + extra HD as sth
vampire spawn
ECR = ... + 3 + 4 >5

vampire spawn starting HD = 4d12+3
cannot be one of those
Di-Master
Di-Master
Admin

Posts : 152
Join date : 2010-08-30

Back to top Go down

PC#2 - (Thanos) Empty " ΠΡΕΛΟΥΔΙΟ "

Post  thanos Tue Aug 31, 2010 3:56 pm

... Λίγες ακτίνες φωτός διαχέονται μέσα από τις τρύπες ανάμεσα στις σανίδες και με επαναφέρουν απότομα στον κόσμο των ζωντανών!! Η μυρωδιά του σαπισμένου ξύλου σημερά δεν με ενοχλεί, από την αλλή δεν μπορώ να πω το ίδιο για τις λωρίδες φωτός που βλέπω στο στήθος μου!! Ουρλιάζω... Και όπως πάντα η φωνή μου με ανατριχιάζει... Θα παραδεχτώ ότι με εξητάρει αυτό για κάποιον λόγο!!

<< Χεεεεεεέιντ>>
<< Χεεεεεεεεεεεεέιντ>>

Ακούω την φωνή μου να αντηχεί μέσα στην κάσα μου, την φυλακή μου!! Και μετά από λίγο την καταπίνει ο δυνατός αέρας που φυσάει απέξω...
Ακούω ένα άλογο να χλιμιντρίζει...
Και απότομα σταματά η άμαξα!! Ναι είμαι στην άμαξα, μόλις τώρα το συνειδητοποιώ. Η αφόρητη ενόχληση που νιώθω από το λίγο φως που εισβάλει στην σκοτεινή μου τρύπα με έκανε να χάσω κάθε αλλή μου αντίλληψη για το τι συμβαίνει γύρω μου!!

... Η άμαξα μου σταματάει!! Ακούω τον Χέιντ να βλαστημάει τον εαυτό του... Και υστερά να απευθύνετε σε μένα!!

<< Συγχώρα με>>

Και νίωθω το φως να εγκαταλείπει σιγά σιγά τον χώρο αναπαύσεως μου!! Ανακούφιση.

<< Βλέπω την Θάλασσα του Φεγγαριού μπροστά>> ακούω τον Χέιντ να ανακοινώνει.

Θέλω να βγω να κοιτάξω το σπίτι μου, ποσά χρόνια άραγε λείπω; Αλλά δεν μπορώ να σηκωθώ ακόμα. Ο ήλιος βρίσκετε εκεί έξω. Και δεν τον αντέχω. Αν και μου αρέσει πολύ. Η΄καλύτερα μου άρεσε πολύ κάποτε. Όλα τα χρόνια που ήμουν κλεισμένος στην κρύπτη του αφέντη με άλλαξαν. Αρχιζά να του μοιάζω. Να γίνομαι εκείνος. Δεν μπορώ να το αντέξω αυτό, αν και μου αρέσει τόσο πολύ. Ανατριχιάζω ξανά. Κάθε φορά που τον σκέφτομαι. Και δεν μπορώ να αποφασίσω τι νιώθω για εκείνον. Από την μια τον μισώ μέχρι αηδίας, τον φοβάμε αφόρητα αλλά από την άλλη νιώθω μια έλξη προς αυτόν. Μου πήρε χρόνια να εγκαταλείψω την κρύπτη από όταν εξαφανίστηκε. Δεν ξέρω τι με κράταγε έκει.

Λίγες ώρες υπομονή σκέφτομαι. Θα πέσει η νύχτα και μετά θα κυριαρχώ εγώ πάλι τον κόσμο. Αν και πεινάω λίγο σήμερα. 'Ελπίζω να συγκρατιθώ όσο χρειαστεί. Το καταφερά εξάλλου τις περισσότερες φορές. Γιατί όχι σήμερα. Τόσα χρόνια περιπλανιέμαι με τον Χέιντ να παριστάνει τον νεκροθάφτη. Από περιοχή σε περιοχή. Περάσαμε από βουνά και πεδιάδες, δάση και ποτάμια. Και τώρα έφτασα. Θα συγκρατίθω λέω μέσα μου. Αλλά την ίδια στιγμή το αμφισβητώ. Και ένα χαμόγελο διαγράφετε στα χείλη μου....
thanos
thanos

Posts : 112
Join date : 2010-08-31

Back to top Go down

PC#2 - (Thanos) Empty Re: PC#2 - (Thanos)

Post  Grimbo Tue Aug 31, 2010 4:25 pm

You're going to die in the first session.

Stop wasting our DM's time.
Grimbo
Grimbo
Admin

Posts : 167
Join date : 2010-08-30

http://evilcookiedough.forumotion.eu

Back to top Go down

PC#2 - (Thanos) Empty Re: PC#2 - (Thanos)

Post  Grimbo Mon Sep 06, 2010 5:46 pm

Καλά ο Άλκης, δεν έχει και τίποτα να πει λόγω background...

Εσύ μωρή γιατί έχεις κάτσει μέσα στο φέρετρο εδώ και 2-3 βδομάδες????
Grimbo
Grimbo
Admin

Posts : 167
Join date : 2010-08-30

http://evilcookiedough.forumotion.eu

Back to top Go down

PC#2 - (Thanos) Empty Re: PC#2 - (Thanos)

Post  thanos Mon Sep 06, 2010 6:15 pm

i'm working on it
thanos
thanos

Posts : 112
Join date : 2010-08-31

Back to top Go down

PC#2 - (Thanos) Empty The Ausentaal Mansion ...

Post  thanos Tue Sep 07, 2010 10:39 pm

PC#2 - (Thanos) Photo_15[b]

PC#2 - (Thanos) Photo_17

PC#2 - (Thanos) Photo_18

PC#2 - (Thanos) Photo_19

PC#2 - (Thanos) Photo_20

PC#2 - (Thanos) Photo_21



thanos
thanos

Posts : 112
Join date : 2010-08-31

Back to top Go down

PC#2 - (Thanos) Empty Re: PC#2 - (Thanos)

Post  thanos Fri Sep 10, 2010 2:58 pm

Heynrik IV’ Von Ausentaal


Οικογενειακά στοιχεία :

Μοναδικός απόγονος του Οίκου των Von Ausentaal, o όποιος εδώ και πολλά χρόνια δραστηριοποιείτε στο εμπόριο σκλάβων στην ευρύτερη περιοχή της Phlan (με εξειδίκευση στις ερωτικές σκλάβες). Πριν από αιώνες ο οίκος ήταν αρκετά δυνατός, έχοντας ως βάση του άλλη περιοχή (όποια πιστεύει ο DM πως ταιριάζει καλύτερα). Εκεί όντας το πρώτο όνομα στο εμπόριο ερωτικών σκλάβων σε μεγάλη περιοχή, είχε χτιστεί ένα φρούριο (το Ausentaal). Το εμπόριο του οίκου ευδοκιμούσε για πολύ καιρό μέχρι ενός συμβάντος (δεν γνωρίζει ο Heynrik το συμβάν) κατά το οποίο έχασε την δύναμη του (και το φρούριο μαζί) και ένας προ-προπαππούς του εγκαταστάθηκε με ένα μικρό παρακλάδι της οικογενειακής επιχείρησης στην Phlan.

Ο οίκος ήταν αρκετά εύπορος για τα δεδομένα της Phlan και γνωστός στους κατοίκους της. Yπάρχουν πάντως γκρίζες σελίδες στην απόκτηση του πλούτου στο παρελθόν του οίκου και στη διαχείριση αυτού. Ο Heynrik έχει μια μικρή ιδέα για το τι συνέβαινε όταν ο πατέρας του (Dontos Von Ausentaal) ήλεγχε την κατάσταση (εκβιασμοί κυρίως, ίσως και κάποιος φόνος).

Παιδικά χρόνια :

Μεγάλωσε χωρίς να του λείπει τίποτα. Υπό την καθοδήγηση καλών δασκάλων (μεταξύ των οποίων και ένας wizard, o Harfon, από τον οποίο και έμαθε να χειρίζεται την τέχνη της μαγείας). Επίσης μεγάλη αδυναμία είχε στην δασκάλα μουσικής του, την Eleiza, αφού περνούσε πολλές ώρες εξασκώντας την τεχνική του στο παίξιμο της λύρας.

Συχνά το έσκαγε από την έπαυλη και περιπλανιόταν στην πόλη, μην αντέχοντας το βάρος των προσδοκιών του πατέρα του προς αυτόν. Στην πόλη συναναστρέφονταν με άλλους εμπόρους, μικροαπατεώνες και κόσμο της ηλικίας του και του κύκλου του. Η’ απλά καθόταν στις όχθες τις θάλασσας παρακολουθώντας τον ήλιο (κομμάτι του συμβόλου της οικογένειας του).

Περνούσε αρκετή ώρα επίσης με τον Sinas, γιος άλλου οίκου που ανήκει στο nobility της Phlan. Σε μια βραδινή τους εξόρμηση στην πόλη πέφτουν θύματα απαγωγής, τελικά οι οικογένειες τους πληρώνουν τα λύτρα και τους παίρνουν πίσω. Ο Heynrik όμως στερείται πλέον δυο δάχτυλα στο αριστερό του χέρι.


Εφηβικά χρόνια :

Μεγάλη ρήξη στην σχέση με τον πατέρα του. Αποτελεί μέρος μιας συμμορίας, με εφήβους κυρίως, και κάνει κάποιες μικροληστείες. Αρχικά κρατάει την ταυτότητα του μυστική.

Ερωτεύεται παράφορα μια από τις συνεργούς της συμμορίας, την Meira. Μέχρι που αυτή καταλαβαίνει την πραγματική του ταυτότητα και τον προδίδει για να βάλει χέρι στην περιουσία του οίκου του.

Τελικά με την βοήθεια και του οίκου του ξεμπερδεύει από το όλο κύκλωμα και περνάει τα τελευταία χρόνια της εφηβείας του υπό την στενή επίβλεψη της οικογένειας του.

Στα 18 του, πάνω σε έναν καυγά σκοτώνει κάποιο από τα μέλη της παλιάς του συμμορίας. Ο φόνος καλύπτεται, για άλλη μια φορά με την βοήθεια του οίκου του. Εκείνος πείθει τον πατέρα του ότι δεν αντέχει άλλο την κατάσταση και αποφασίζει να φύγει από το σπίτι. Με την πρόφαση πως πρέπει να μαζέψει τις δικές του εμπειρίες από τον κόσμο για να καταφέρει μια μέρα να διοικήσει το εμπόριο του οίκου.


thanos
thanos

Posts : 112
Join date : 2010-08-31

Back to top Go down

PC#2 - (Thanos) Empty Re: PC#2 - (Thanos)

Post  thanos Fri Sep 10, 2010 3:49 pm

Περιπλανήσεις :

Ξεκινάει το ταξίδι, μαζί με έναν έμπορο που δουλεύει και για τον πατέρα του. Φεύγουνε με πλοίο διασχίζοντας την Moonsea, κάνοντας στάσεις σε μερικές από τις μεγάλες πόλεις και συνεχίζουν νότια προς το Sea of Fallen Stars. ( Αυτό παίρνει κάτι λιγότερο από έναν χρόνο).

Εκεί πέφτουν σε ενέδρα πειρατών οι οποίοι αφού καταλαμβάνουν το πλοίο τους μεταφέρουν τους διασωθέντες στο λημέρι τους (Pirate Isles κάλλιστα). Εκεί παραμένει για περίπου μισό χρόνο φυλακισμένος. Παίρνει μέρος σε κάποια απόπειρα απόδρασης και βασανίζεται μετά. Τελικά πωλείται ως σκλάβος (πόλη της επιλογής του DM).

Για ενάμιση χρόνο υπηρετεί σαν σκλάβος μέχρι που τελικά το σκάει. Ξεκινάει να κατευθύνεται προς το μέρος από το οποίο ξέρει πως προέρχεται η οικογένεια του και μετά από περίπου έναν χρόνο φτάνει εκεί.

Ύστερα από έρευνα βρίσκει κάποια ερείπια, τα οποία πιστεύει πως ανήκουν στο αρχαίο φρούριο που κατείχε ο οίκος του. Εκεί όμως πέφτει στα χέρια ενός Vampire.

Για κοντά 7-8 χρόνια ζει στην κρύπτη του υπό τις βουλές του, τον βασανίζει και παίζει με το μυαλό του. Τρέφεται από εκείνον και θυμάται αρκετές φορές να είναι σε κατάσταση που πιστεύει ότι θα πεθάνει (actually πέθανε μια φορά).
Εκεί για να ανταπεξέρθει στην δύσκολη για αυτόν ψυχολογική κατάσταση, δημιουργεί έναν φανταστικό φίλο, τον Heyd (άθελα του, επειδή έχει κυρίως illusion και enchantment δυνάμεις, το μυαλό του τον επινοεί για να μπορέσει να κρατήσει τα λογικά του)

Mέχρι που ξυπνάει ένα βράδυ και δεν είναι εκεί. Μένει 4-5 χρόνια στην κρύπτη μόνος (με την παρέα του Ηeyd), τρέφεται με αρουραίους αρχικά και στη συνέχεια αρχίζει και κυνηγάει ζώα κοντά στην κρύπτη. Φοβάται να φύγει. Έως ότου τελικά ένα βράδυ κατά την διάρκεια του κυνηγιού πέφτει πάνω σε έναν άνθρωπο. Τελικά η γεύση του ανθρώπινου αίματος και η επιστροφή αναμνήσεων λόγο της συνάντησης τον κάνουν να αποφασίσει να γυρίσει σπίτι του.


Η επιστροφή :

Ξεκινάει το ταξίδι της επιστροφής, αρχικά το μυαλό του θολωμένο ακόμα. Πιστεύει στην ύπαρξη του Heyd. Φοβισμένος απομακρύνεται βιαστικά από την περιοχή. Κατά την διάρκεια του ταξιδιού και αφού πλέον έχει συζητήσει με άλλους, καταλαβαίνει ότι ο Heyd είναι αποκύημα της φαντασίας, προσπαθεί όμως να μην καταπολεμήσει το illusion, αφού για αυτόν είναι ένας ενδιαφέρον συνομιλητής και ο μοναδική του παρέα. Επίσης υπάρχουνε περιστατικά που σκοτώνει κόσμο, μόνο όταν είναι σίγουρος πως μπορεί να γίνει με απόλυτη κάλυψη, ώστε να τραφεί (at that point μπορώ ακόμα να τρώω κανονικό φαγητό αλλά προτιμώ αιμά). Διαπιστώνει ότι προτιμάει το αίμα ανήλικων, ίσως επειδή δεν έχουν προλάβει να το μολύνουν με τις καταχρήσεις και τον τρόπο ζωής που ακολουθούνε οι κοινωνίες.

Η επιστροφή του στη Phlan ακολουθείτε με την διαπίστωση ότι η οικογένεια του έχει χάσει όλη της την δύναμη (ο λόγος μένει να υποδειχθεί από τον DM). Το μόνο πράγμα που έχει μείνει είναι η έπαυλη, αλλά και αυτή σε κακή κατάσταση. Ο πατέρας του εγκαταλελειμένος από όλο του το προσωπικό (εκτός από τον γέρο οικονόμο και τον γιο του που είναι φρουρός, και δυο ακόμα σκλάβους, η μια είναι παραμάνα του Heynrik όταν ήταν μικρός) θρηνεί τον χαμό της περιουσίας του και της γυναίκας του. Έτσι αποφασίζει να δώσει ένα τέλος στην άθλια ύπαρξη του…

*Ότι ακολουθεί μετά θα γίνει post αργότερα αν και τα περισσότερα έχουν συζητηθεί έως ενός σημείου με τον DM…
thanos
thanos

Posts : 112
Join date : 2010-08-31

Back to top Go down

PC#2 - (Thanos) Empty Re: PC#2 - (Thanos)

Post  Di-Master Fri Sep 10, 2010 7:58 pm

Quote:
Ο οίκος ήταν αρκετά εύπορος για τα δεδομένα της Phlan και γνωστός στους κατοίκους της

akoma anamenw ta points s, gt auto proupothetei fame pali
Di-Master
Di-Master
Admin

Posts : 152
Join date : 2010-08-30

Back to top Go down

PC#2 - (Thanos) Empty Re: PC#2 - (Thanos)

Post  thanos Fri Sep 10, 2010 9:04 pm

wealth: 3/4 (to mansion)

fame: 2/4 (nai men htan dynatos o oikos c auto pou ekane, epidh omws asxolountan me to emporio apo tn stigmh pou exase tn dynamh tou ligoi ton 8ymountai)

contacts: 1/4 (3erw ta magazia ts polhs, osa einai eurews gnwsta tlxstn)
thanos
thanos

Posts : 112
Join date : 2010-08-31

Back to top Go down

PC#2 - (Thanos) Empty Re: PC#2 - (Thanos)

Post  thanos Sat Sep 18, 2010 12:44 am

endiaferon sites gia tn fash m:

http://www.kismetrose.com/dnd/MySlaveCosts.html

http://www.kismetrose.com/dnd/MyCourtesan.html
thanos
thanos

Posts : 112
Join date : 2010-08-31

Back to top Go down

PC#2 - (Thanos) Empty ektakto

Post  thanos Thu Oct 07, 2010 4:43 am

His name has changed to

Illyrio 'IV Von Ausentaal



... in Vadania's inn he also goes by

Varamyr

a half elf from Tantran

thanos
thanos

Posts : 112
Join date : 2010-08-31

Back to top Go down

PC#2 - (Thanos) Empty Re: PC#2 - (Thanos)

Post  Grimbo Thu Oct 07, 2010 8:22 am

thanos wrote:... in Vadania's inn he also goes by

Varamyr

a half elf from Tantran

OMG excellent use of english there lad!



thanos wrote:His name has changed to
Illyrio 'IV Von Ausentaal

Are you insane?


PS: O N E D A Y L E F T B O Y Z Z Z Z Z ! ! ! ! !
Grimbo
Grimbo
Admin

Posts : 167
Join date : 2010-08-30

http://evilcookiedough.forumotion.eu

Back to top Go down

PC#2 - (Thanos) Empty Re: PC#2 - (Thanos)

Post  Grimbo Tue Nov 02, 2010 5:00 pm

Πέθανες?
Grimbo
Grimbo
Admin

Posts : 167
Join date : 2010-08-30

http://evilcookiedough.forumotion.eu

Back to top Go down

PC#2 - (Thanos) Empty Re: PC#2 - (Thanos)

Post  thanos Tue Nov 02, 2010 6:35 pm

ba dn pe8ana...
thanos
thanos

Posts : 112
Join date : 2010-08-31

Back to top Go down

PC#2 - (Thanos) Empty Re: PC#2 - (Thanos)

Post  Grimbo Tue Nov 02, 2010 6:40 pm

Τελείωνε...
Grimbo
Grimbo
Admin

Posts : 167
Join date : 2010-08-30

http://evilcookiedough.forumotion.eu

Back to top Go down

PC#2 - (Thanos) Empty Re: PC#2 - (Thanos)

Post  zend Tue Nov 09, 2010 4:20 pm

Give us a : B
Give us an A
Give us an R
Give us a : B
Give us an A
Give us an R
Give us an I
Give us an A
Give us an N
zend
zend

Posts : 26
Join date : 2010-09-01

Back to top Go down

PC#2 - (Thanos) Empty Re: PC#2 - (Thanos)

Post  Grimbo Mon Nov 29, 2010 1:10 pm

Thread locked.

Reason: This Player changes his "fully developed" character in marvelous speed, forgets everything he's ever said about his PC due a some tiny whiny little demon making him too scared to RP properly. Thus, no reason "developing" such a PC.
Grimbo
Grimbo
Admin

Posts : 167
Join date : 2010-08-30

http://evilcookiedough.forumotion.eu

Back to top Go down

PC#2 - (Thanos) Empty Re: PC#2 - (Thanos)

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum